Advent – doba předvánočního klidu

Máme tady advent, na Vašich svícnech již jistě hoří minimálně jedna svíčka a Vy jste v plném proudu předvánočních příprav. Nakupujete dárky, pečete cukroví a někteří jste možná i ve vleku různých vánočních večírků. Je to zvláštní, jak se doba změnila, dříve to přitom byla doba postní a veškeré zábavy byly zakázány.

VÁNOČNÍ ATMOSFÉRA – ADVENT NA JIHU

V první adventní neděli jsme se mohli sejít na náměstí SNP v Ostravě-Zábřehu, kde anděl slavnostně rozsvítil vánoční strom. Vzhledem k tomu, v jakém stavu bylo toto náměstí ještě před týdnem, musím vyseknout poklonu všem, kteří mají zásluhu na tom, že se podařilo dát do pořádku. Lidé kolem mě si dávali punč, dětem svítily oči a bylo vidět, že už se nemůžou dočkat dárků. Vzpomínal jsem na své dětství a přemýšlel, jak vnímají Vánoce dnešní děti.

advent, vánoční stromeček, vánoce

Advent je ale hlavně dobou zklidnění a rozjímaní. Po celodenním shonu jsem si našel v úterý čas a byl jsme se podívat na náměstí znovu. Díval jsem se na ta světýlka, na rozsvícené vánoční ozdoby na sloupech a říkal jsem si, jestli to vánoční šílenství stojí za to.

ANKETA

Jestli máte chuť, odpovězte, prosím, na jednoduchou otázku. Jak se Vám líbí vánoční světelná výzdoba na Jihu?

Napište mi na Facebook nebo email.

Jak jsem již na úvod předeslal, advent je především čas klidu a zamyšlení. Možná Vám pro tyto chvíle přijde vhod prosincové číslo Jižních listů.

Přeji Vám klidné předvánoční dny.

 

KONTAKT

E-mail: zhubner@ostravak.cz
Web: www.ostravak.cz
Telefon: +420 720 177 077

Přidat do oblíbených Kontakt Facebook Tisk